Samodzielny Publiczny Zakład Leczniczo-Opiekuńczy

Szanowni Państwo, osoby zainteresowane odwiedzinami Pacjentów prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem telelefonu 54 283 10 00 w celu umówienia terminu odwiedzin.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przyjaźni Teatrzyk KUKIEŁKA przygotował inscenizację słowno muzyczną, która została zaprezentowana w ogrodzie różanym.
Dla każdego człowieka przyjaźń oznacza coś innego. Czasem przyjacielem nazywamy kogoś, z kim spędzamy dużo czasu i dzielimy podobne zainteresowania. Przyjacielem może być też ktoś, z kim dobrze się rozumiemy i pomagamy sobie w trudnych chwilach. Przyjaciele mogą być do nas bardzo podobni lub zupełnie inni niż my. Zazwyczaj jednak przyjaciel to osoba, z którą lubimy spędzać czas. Ktoś, komu ufamy i komu – jak czujemy – możemy powierzyć nasze sekrety. Ktoś, kogo chcemy wysłuchać i komu chcemy pomóc, kiedy nas potrzebuje.
Międzynarodowy Dzień Przyjaźni został ustanowiony w 2011 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.   Ma przypominać o potrzebie przyjaźni między krajami, kulturami i wszystkimi ludźmi, dzięki której możliwe będzie zaprowadzenie światowego pokoju. Inicjatorem tego święta jest Paragwajczyk Ramón Artemio Bracho, który w 1958 r. założył fundację na rzecz przyjaźni.